Kur ir Ozoliņš un citi?

Oktobris 9, 2009

Otrs biežākais jautājums pēc “kāpēc jūs aizgājāt”  šovakar ir  “kur ir Aivars Ozoliņš?”

Aivars Ozoliņš šajā gadījumā nenozīmē tikai populāro komentētāju, bet ietver jautājumu par daudziem citiem pazīstamiem Dienas vārdiem – Lailu Pakalniņu, Askoldu Rodinu, Guntu Slogu, Ievu Alberti, pārējiem talantīgajiem rakstniekiem un fotogrāfiem, un ilustratoriem.

Vispirms – šī nebija akcija, kurā kāds kādu aicināja aiziet. Tie bija individuāli lēmumi. Daudzi cilvēki redakcijā nezināja, ka aiziešana top, ka pirms pāris nedēļām Tralmaks mēģināja atlaist Nelliju, ka bija aizliegts atklāt ziņas par investora atrašanu un piedāvājumu izpirkt “Dienu”, pretējā gadījumā draudot to automātiski izmest miskastē un noliegt.

Virkne redakcijas cilvēku ir dažādos atvaļinājumos – Aivars Ozoliņš, Māris Diņģelis, Laila Pakalniņa, ja minam tikai dažus.  Cik zināms, no pirmdienas leģitīmi nestrādā arī visa Latvijas ziņu nodaļa, ieskaitot abus redaktorus.  Ja būs jaunumi, viņi mums tos pavēstīs.

No redakcijas šovakar saņēmām šādu ziņu:

Atlūgumus iesniegušo kolēģu pozīciju atbalsta arī:
Gunta Sloga, vecākā reportiere
Vikija Valdmane, Latvijas ziņu nodaļas redaktore
Jānis Juzefovičs, Latvijas ziņu nodaļas redaktors
Vita Dreijere, Latvijas ziņu nodaļas reportiere
Matīss Arnicāns, Latvijas ziņu nodaļas reportieris
Ivo Leitāns, Latvijas ziņu nodaļas reportieris
Ernests Kļaviņš, mākslinieks
Māris Diņģelis, SestDienas redaktors
Laura Dzērve, Latvijas ziņu nodaļas reportiere
Sarmīte Māliņa, māksliniece
Dace Eglīte, Foto un ilustrācijas nodaļas vadītāja
Kristaps Kalns, fotogrāfs,
Ilze Līvmane, Kultūras Dienas lapu redaktore
Ieva Alberte, pielikuma SestDiena žurnāliste
Ilmārs Broks, lapu redaktors,
Barbara Ālīte, Diena.lv redaktore,
Māra Miķelsone, Diena.lv redaktore,
Ivo Jirgens, sporta nodaļas reportieris

Kā arī Aivars Ozoliņš, Laila Pakalniņa un Askolds Rodins.

20 Responses to “Kur ir Ozoliņš un citi?”

 1. kuilis Says:

  A ko ta Zembergs?

 2. asdf Says:

  “Aivars Ozoliņš šajā gadījumā nenozīmē tikai populāro komentētāju, bet ir par daudziem citiem pazīstamiem Dienas vārdiem – Lailu Pakalniņu, Askoldu Rodinu, Guntu Slogu, Ievu Alberti, pārējos talantīgos rakstniekus un fotogrāfus, un ilustratorus.”

  latviski rakstiit joprojaam neesat iemaaciijushies, “zhurnaalisti” bljin!

 3. ld Says:

  briesmiigi garsh saraksts. Es labpraat nopirktu pirmdienas Dienu, lai redzeetu kaada taa izskataas.


 4. […] Kur ir Ozoliņš un citi? Otrs biežākais jautājums pēc “kāpēc jūs aizgājāt”  šovakar ir  “kur ir Aivars […] […]

 5. Berta Says:

  Vai tie “atlūgumus iesniegušo kolēģu atbalstītāji” nāks Jums līdz? Ļoti gribētos, lai atdzimst vecā, labā “Diena”, – bez visādiem Tralmakiem un citiem kakla kungiem!

 6. Fedja Says:

  Varat taču vienreiz izteikties skaidri un saprotami? Ko nozīmē “Atlūgumus iesniegušo kolēģu pozīciju atbalsta”? Viņi paliek vai iet prom?

 7. Koments Says:

  Izskatās, pēc lienošās «kontrevolūcijas».;(

  Nevienas redakcijas vadība, ja vien negatavojās to lapu slēgt, jeb pārvest uz citu ideoloģisko platformu, tādas atcilvēkošanas akcijas nerīkotu. Izskatās, pēc vecajām čekas metodēm, kad 30. minūšu laikā, lika sakrāmēt mantiņas un paņemt līdz, ko var panest rokās, lai uz restotiem vagoniem dotos un tālāk, pa etapu..

  Ir pamats domāt, ka pie jums, kas līdzīgs notika. Vecā doktrīna, joprojām ir spēkā – Pasts,Telegrāfs,Delzceļa stacijas. Mūsdienās prese un internets – citi laiki..

  Ceru, ka tādu scenāriju, bijāt iečekojuši un visas datu bāzes un pārējo infu uz neatkarīgām vietnēm, jau savlaicīgi pārsviedāt, lai no tukšas vietas, nebūtu jāsāk strādāt?!

  Ņemot vēra, ka esiet ierakstījušies nesamierināmā opozīcijā, derētu pievest nelielu piemēru, no Krievijas prakses, kā viņi ar internetsaitu bloķēšanas akcijām, cīnās pret sev nevēlamiem informācijas izplatītājiem. «Russia has denied any involvement in the DDoS (or distributed denial of service) attacks».

  Nu jau divas dienas, viņas čečenu nemiernieku lapa, kuras serveris ir izvietots Zviedrijā un ir vēl četri spoguļserveri, tiek pakļauts šiem uzbrukumiem. Resursam, nav iespējams piekļūt un nekādi pretlīdzekļi, tai kaitei nav. Vari izlasīt primitīvu uzrakstu un lietas notiek: The server at http://www.kavkazcenter.com is taking too long to respond..

  Tas neizlēdz pretējo variantu, jo ar labu sagatavotību un pietiekošiem resursiem, tādā veidā, var jebkuru avotu pakutināt. Kad gāja vaļā Gruzijas kaŗš, pat Kremlin.ru (Prezidenta oficiālā majas lapa), labu laiku karājās , bez dzīvības.

  Katrā ziņā, vēlu jums veiksmi un ir tāda sena formula, pēc kuras vados pats – ja kas nesanāk, vajag sākt no sākuma un tā bez gala, neatlaidīgi, līdz viss notiek…

 8. Helasie Says:

  un N.N.?? tas liek bažīties par Tralmaka un viņa Co patiesajām vērtībām?

 9. Lelde Says:

  Viena liela Dienas kļūda bija tā, ka viņi faktiski atteicās no ziņām, interpretējot kā no grāmatas, ka ziņas cilvēki ņem citur, no interneta vai TV, ka avīzi pirkšot dēļ “padziļinātas analīzes un viedokļiem”. Jā, bet ne visi viņu abonenti tās grāmatas bija lasījuši un zināja, ka ziņas nemaz avīzē nemeklē Tāpēc ar daļēji vīlās šajā medijā.

 10. Mja Says:

  Dienas, protams, žēl.
  Tomēr, tomēr… Mīlīši ar sēlerti priekšgalā, paši vien savu avīzi tiktāl novedāt. Sākums beigām bija, kad paši sevi sākāt uzskatīt par patiesības pēdējo instanci. Patiesi, lepnība ir grēks.
  Vēlu visiem labāko. Un izveidot jaunu mediju, labāku par agrāko Dienu. Ar tagadējo Dienu taču nav vērts konkurēt.

 11. zabriski Says:

  Askolds Rodins? Pat nepievienojās atlūgumu iesniedzēju atbalstītājiem?

 12. zabriski Says:

  Es jūsu vietā tā nesistu Tralmaku. Viņš bija viens no lielākajiem Dienas ideālistiem, vienlīdz biznesā un privātās sarunās. Es domāju, Jūsu, Dienas, problēma ir pārprasts termins, ko nozīmē “kvalitatīva žurnālistika”. Jūsu izpratnē tē ir žultaina, okšķerējoša, mokoša, ar dzīvības/nāves cīņas elpu sejā. Manā izpratnē “kvalitatīva žurnālistika” ir interesanta žurnālistika. To pašu pētniecisko žurnālistiku var pasniegt kā intrigu,šovu, stāstu, bez patētiskām sejām un galīgiem spriedumiem vēl pirms sižets atrisinājies. Tā pasaulē šodien plaukst daudzi mediji. Jūs izvēlējāties tikai ķengāšanu. Kā redzam arī no Londonas žurnālistes “pētījuma” – pilns ar spriedumiem un gataviem vērtējumiem vēl pirms pacentusies iet tālāk/dziļāk.

 13. k99 Says:

  Priecājos, ka izlēmāt aiziet principu dēļ. Gribētu cerēt, ka rezultātā izveidosies jauns – bezsaimnieka – mēdijs.

  • O.M. Says:

   😉

   Tāds “zvērs”, kā “bezsaimnieka medijs”, nav “dabā sastopams”, principiāli.

  • Valsts Says:

   to k99:
   Jā, tieši tāds, kas varēs strādāt ar 4 miljonu zaudējumiem ik gadus, lai apmierinātu latviešu gaudojošās daļas ekspektācijas :)))))
   Principi ir krutākā lieta pasaulē (pēc Johnny Salamander).

 14. lola Says:

  varbūt pārmaiņas nav nemaz tik slikti? kāda tad Diena ir pēdējā laikā? plāna, neinteresanta…sarēķinot, cik iztērēts, to abonējot, paliek žēl naudas. jācer, ka beigas ir kaut kā laba sākums.

 15. Dagmara Says:

  Kur var parakstīties uz šo Citadiena?

 16. Berta Says:

  Patīkami, ka rindas aug:)
  Protams, ka vajadzēja visiem iet prom! Pilnīgi visiem!!! Tikai tā var kaut ko panākt. Padomājiet par šādu situāciju, un tad gan jau sapratīsiet.

  Vai tiešām tādiem ņaudētājiem kā Rancānei, kuru es līdz šim cienīju, jo biju pārliecināta, ka viņā ir kaut kripata pilsoniskās drosmes, nav pat neērti atzīties, ka ir ar mieru laizīt svešus zābakus???
  Nav, kur iet? Nebūs ko ēst? —> TIK nevarīgi mēs esam, ko?
  Nu, padzīvosiet 9 mēnešus uz bezdarbnieka pabalsta; pēc tam, ja galīgi Jūs vairs neviens nemīlēs un lasītājs par tādiem nodevējiem neko vairs negribēs dzirdēt – vēl uz sociālā pabalsta. Nu un?

  Aizejot visem kopā, Jūs, kuri tikāt novērtēti, darbu dabūsiet momentā – tajā medijā, kurš tagad top. Un Jūs lasīs kaut vai drukātus uz tualetes papīra, jo tautai demokrātiju vajag kā ēst, vairāk par maizi!
  Nesiet tik maziski gļēvuļi, jo tas nekad netop ne piedots, ne aizmirsts!
  Šitās vaimanas, ka jāpazemojas, jo citādi nomiršot badā, ir vienkārši pretīgi lasīt!

  • Anna Rancāne Says:

   Kaut arī Jūs saitā politika.lv mani nodēvējāt par Gundegu, kā manu uzvārda māsu, kas rada brīnišķīgas gleznas, es neapvainojos. Vienā ziņā Jums ir liela taisnība – bez iedvesmas un mīlestības varbūt var slaucīt ielas, taču strādāt avīzē nav iespējams.
   Man rītdien ir sarunātas intervijas ar cilvēkiem tālu laukos, kuri mani gaida, tāpēc domāju vispirms pie viņiem aizbraukt, sagatavot materiālu SestDienai, tad … Bet, iespējams, šai SestDienai, kas iznāks nākamsestdien (ja iznāks, jo redaktore Dace Smildziņa ir aizgājusi) šis stāsts nemaz nebūs vajadzīgs.
   Varbūt tas, kas šobrīd notiek, ir daudz nozīmīgāks, nekā mēs vispār varam iedomāties? Kaut gan — vai jebkuras mazās lauku skolas un slimnīcas slēgšana nav bijusi lielāks un traģiskāks notikums, jo ar katru no tām aizgāja bojā kāda Atlantīda.

 17. ziņkārīgā Says:

  Jā, es arī gribu zināt vai tie atbalstītāji arī ir iesnieguši atlūgumus vai nav? Precizēsim!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: