Redakcijas vadība un ietekmīgi žurnālisti atstāj “Dienu”

Oktobris 9, 2009

Redakcijas vadība un ietekmīgi žurnālisti atstāj Dienu

Rīga, 2009.gada 9.oktobris

Izdevniecības „Dienas Mediji” galvenā redaktore Nellija Ločmele un laikraksta „Diena” galvenā redaktore Anita Brauna kopā ar ietekmīgiem redakcijas žurnālistiem pārtrauc darbu, atsakoties vadīt Dienas 2010.gada abonēšanas kampaņu apstākļos, kad AS Diena īpašnieka rīcība un izteikumi grauj Dienas līdzšinējās vērtības un nav savienojami ar kvalitatīvas žurnālistikas attīstīšanu.

Darbu kopā ar redaktoriem pārtrauc viens no Dienas dibinātājiem un komentētāju nodaļas vadītājs Pauls Raudseps, vecākās reportieres Sanita Jemberga, Inga Spriņģe, Baiba Rulle, Rita Ruduša, Sestdienas redaktore Dace Smildziņa, sporta nodaļas vadītājs Guntis Keisels, politikas korespondente Ināra Egle, dzīvesstila nodaļas korespondente Anda Burve Rozīte.

Komandas aiziešanai ir divi galvenie iemesli. Pirmais ir īpašnieka Aleksandra Tralmaka nespēja 14 nedēļas nosaukt Dienas iegādes finansētājus, kas ir nodarījusi būtisku kaitējumu zīmola uzticamībai. Piektdien izplatītais paziņojums joprojām nesniedz pilnu skaidrību, bet gan rada papildu jautājumus, uz kuriem atbildes nav sniegtas.

Otrs iemesls ir nopietnas domstarpības par laikraksta nākotni. Redakcijas vadība uzskata, ka īpašnieka iecerētais biznesa modelis, tajā skaitā septembrī proponētā ideja Dienas satura veidošanas izmaksas samazināt par vairāk nekā pusi, apdraudētu kvalitatīva laikraksta pastāvēšanu, savukārt nākamgad iecerētās izmaiņas laikraksta izdošanā pasliktinātu piedāvājumu lasītājiem un būtiski atšķirtos no abonēšanā solītā.

Lai garantētu Dienas kā neatkarīgas un kvalitatīvas žurnālistikas turpināšanos, redakcijas vadība piedāvāja pārdot izdevniecību un atrada caurskatāmu investoru, taču saņēma īpašnieka atteikumu.

„Uzticamība ir mediju pamats. Ja trūkst skaidrības par Dienas patiesajiem īpašniekiem un redakcijai nav pārliecības, ka varēsim veidot kvalitatīvu laikrakstu atbilstoši lasītāju interesēm, tad nevaram turpināt darbu un likt ķīlā savu reputāciju abonēšanas kampaņas laikā,” atzīst izdevniecības galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Redakcijas komanda ir pārliecināta, ka Latvijā ir nepieciešams neatkarīgs medijs, kas nodrošina uzticamu ziņu un analītisko informāciju, tāpēc pēc atpūtas sāks meklēt iespējas tādu veidot. Par komandas tālākajām aktivitātēm varēsiet uzzināt https://citadiena.wordpress.com.

Sīkāka informācija: Nellija Ločmele (29473690), Anita Brauna (29413599), Pauls Raudseps (29501962), Sanita Jemberga (29118845).

Advertisements

24 Responses to “Redakcijas vadība un ietekmīgi žurnālisti atstāj “Dienu””

 1. JK Says:

  man neliekas pareiza izvēle tagad atpūsties un domāt vēlāk kā atkal piedāvāt kvalitatīvu žurnālistiku. ar to, kas pašlaik notiek apkārt, sabiedrībai nav laika gaidīt. tik daudz cilvēku jums visiem tagad ir kā atbalsts. izmantojiet to.

 2. Lelde Says:

  Lai veicas. Lasīsim jūs.

 3. Eduards Ozoliņš Says:

  Kaut kā beigas ir kaut kā sākums. Pagaidām vēl grūti spriest, kā praksē izskatīsies “Diena” bez vecās redakcijas, taču mafijas stilā veiktā izdzīšana no telpām par neko labu tiešām neliecina.

  Lai nu kā, novēlu veiksmi darbā un ceru, ka šis pavērsiens Latvijas plašsaziņas līdzekļu nozarē varētu nozīmēt, ka drīzumā sagaidīsim jaunu avīzi/portālu, kas par pamatu izvirzīs demokrātisko vērtību aizstāvību.


 4. […] pameta saiti, ka Dienas komanda ir izveidojusi blogu, kurā var izlasīt arī viņu viedokli par šo tēmu. “Šaubos, vai kvalitatīva žurnālistika […]

 5. Pēteris Says:

  Ēlerte bija tā, kura “dienu” pazudināja. Jūs, viņas uzticīgos sekotājus nevarēja glābt Tralmaks, jūs neglābs arī “cita diena”. Mironis nu reiz ir un paliek mironis!

 6. george Says:

  How I miss U!!! :(((

 7. Jānis Says:

  Cīnieties! Esmu gatavs pieslieties palīgos! 🙂

 8. Džordžijs Šoroš Says:

  ļoti daudzi Jums uzticas un vēlas saņemt objketīvu un neatkarīgu informāciju tieši šajā nestabīlajā laikā. oligarhi pagaidām ir uzvarējuši, bet vai viņiem izdosies uzvarēt visu domājošo sabiedrību un tautu, – diez vai. tāpēc tagad nedrīkst atslābt, jāveido kas jauns, objektīvs un netkarīgs, – pēc kā tieši tagad ir vislielākais pieprasījums. atcerieties, ka ar De Facto pirms gadiem arī škita ka ir cauri, bet tagad Nekā Personīga ir vēl tiešāks, intresantāks, atmaskojošāks nekā iepriekšējias De Facto. Turaties, lai jums visiem veicas.

 9. Datorspeciālists Says:

  Izlasīju Delfu portālā par to kā apsardze ir izrīkojusies ar Uldi Brieža vēsturiskām fotogrāfijām.
  Noteikti iespējams, ka vienkārši izdzēstās fotogrāfijas var atjaunot! Varbūt ir vērts griezties kādā speciālizētā datorfirmā, kas nodarbojas ar datu atjaunošanu. Sabiedrībai jāredz!

 10. Andris Says:

  Lai Jums veicas!

 11. mveide Says:

  ja tas jaunais mēdijs būs tāds pats cilvēces ienaidnieku n.1. p…ru atbalstoš-netaisiet -nevajag-ptfū

 12. mveide Says:

  p.s:un ja tāpat būs saistīts ar Sorosa fondu-tad beidziet melot-nekad tas nebūs neatkarīgs-bet pats atkarīg;āais mēdijs kāds var būt

 13. mveide Says:

  p.s:šo visu gan varu teikt ar’\ī par palikušo Dienu

 14. stratēģis Says:

  Visdziļaķo cieņu Ozoliņam!
  Kur palika Askolds Rodins?

 15. stratēģis Says:

  Laboju: Visdziļāko cieņu Aivaram Ozoliņam par viņa izcilo darbu Dienā līdz šim!
  Vēlu ar necieņu izraidītajai komandai izveidot vēl spēcīgāku Jauno Citu Dienu!
  Jums ar ar savu darbu jāpazudina un jānogremdē Tralmaks!
  Un tomēr – kāpēc nav nekāda informacija par Askoldu?

 16. propper Says:

  Vēlu ar necieņu izraidītajai komandai izveidot vēl spēcīgāku Jauno Citu Dienu!
  Jums ar ar savu darbu jāpazudina un jānogremdē Tralmaks!
  Un tomēr – kāpēc nav nekāda informacija par Askoldu?
  gluži manas domas!šodin nopirku dienu pēdējo reizi!Sākam ar JAUNO DIENU!

 17. NufNufs Says:

  Man ir prieks, ka žurnālistiem vēl saglabājusies pašcieņa un principi. Atbalstu un cienu JŪS.

 18. rojs2 Says:

  Nu ko, patiešām žēl, ka Latvijā irst ārā vienīgais laikraksts, kuru varēja cienīt par žurnālistikas kvalitāti.
  jācer, ka “Dienas grāmata” vismaz paliks….

 19. IJa Says:

  Vai žurnālisti nezina, ka starp dubultuzvārdiem jāliek svītriņa? :)Anda Burve-Roziņa; Vaira Vīķe-Freiberga utt. 🙂

 20. SNIEDZE RUNGE Says:

  JUS ESIET DROSHSIRDIGA ROTA !!!

  TURATIES KOPA, LAI GAN KADI SUMPURNI JUS VAJATU.
  JUSU SENCHI IR AR JUMS. UN DIEVA SVETIBA.

  MANS TEVS, AIVARS RUNGIS, BRIVA VARDA AIZSTAVIS LIDZ MUZHA GALAM, BUTU PAR JUMS BIJIS ARKARTIGI LEPNS…

  ES NO SIRDS JUS APBRINOJU!

 21. Aramess Says:

  Lielā mērā esmu jūsu domu biedrs. Taču ļoti lūdzu – beidziet proponēt ideju par brīvu presi kapitālisma apstākļos. Te visu nosaka nauda, un to jūs nupat dabūjāt izbaudīt. Un ja dabūsiet jaunu, bagātu sponsoru, vienalga būsiet tā atkarībā. Brīvs var būt tikai tas žurnālists, ks paša rakstīto izdod par paša naudu. Tā ir aksioma. Ja paliksiet lepni un neatkarīgi, labākā gadījumā darbosieties kādā sikā avīželē, un pat visgudrākajām jūsu domām būs pāris lasītāju, jūsu darbam – nieka vērtība. Faktiski jūs būsiet beigti kā ietekmīgi žurnālisti. Šo valsti un šo kārtību veidojāt arī jūs paši, atbalstot Latvijas ceļu, Šķēli, prihvatizāciju un visus tos procesus, kas Latviju pārvērtuši par zemi, kurā labi klājas tikai tiem, kuri sagrābuši tās vērtības. Tagad šī Latvija arī jūs pašus grasās izmest mēslainē. Moris savu padarījis, moris var iet. Vienīgi jūsu vadonei Ēlertei, cik noprotams, paveicies labāk – viņa pamanījusies tikt, ja var ticēt, pie viena sīka miljoniņa… Viņa būs kopā ar tiem, ko jūs līdz šim aucāt par veiksminiekiem. Bet jūs citi, vismaz liela daļa no jums – visdrīzāk uz ielas. Vai arī īrijā, jaunā profesijā, ja paveiksies. Bet kā žurnālisti…Šaubos, šaubos. Ja nu vienīgi kā suņu un kaķu aprakstītāji vai dzelteno lappušu piepildītāji.Naudas vara ir nesalīdzināmi stiprāka par kompartijas varu, un ar to mums laikam nāksies samierināties, ja reiz paši tādu kārtību radījām un ja gribam šādā režīmā dzīvot. Arī vislepnākajiem gariem to būs jāatzīst. Lai jums veicas!

 22. ... Says:

  Jauki, ka aiziet tik daudz cilvēku. varbūt jaunā “Dienas” komanda spēs nodot lasītājiem ziņas nesagrozītā veidā. Un ļoti ceru, ka jaunajā dienā izbeigsies pedarastu propoganda un Sorosa slavināšana.

 23. Oliniete Says:

  Tauta Jaunajam laikam sameta miljonu. Varbūt mēs arī varam saņemties un saziedot vismaz iesākumam un tad aktīvi abonējot jauno, patiešām neatkarīgo Citu Dienu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: