Biežāk uzdotie jautājumi

Oktobris 10, 2009

No dažādiem avotiem turpinām saņemt jautājumus par aiziešanas detaļām, tāpēc izveidojam biežāk uzdoto jautājumu sadaļu, kuru papildināsim pēc Jūsu ierosinājumiem.

 Cik Dienas darbinieki ir uzrakstījuši atlūgumus? Kāpēc atšķiras dažādos avotos minētais skaits?

Atlūgumus iesniegušo darbinieku skaits sestdienas Dienā un mūsu blogā atšķiras tāpēc, ka notikumi vakar risinājās tik strauji, ka nedz mums, nedz Dienā palikušajiem kolēģiem acīmredzot nebija pilna informācija. Atlūgumus neviens neorganizē, tā ir cilvēku brīva izvēle. Ja Aleksandrs Tralmaks tiešām ir teicis, ka saņēmis 14 cilvēku iesniegumus, tad mēs joprojām nezinām visus vārdus.

Mums ir apstiprinājums par 11 atlūguma iesniedzējiem: Nellija Ločmele, Anita Brauna, Pauls Raudseps, Dace Smildziņa, Sanita Jemberga, Inga Spriņģe, Baiba Rulle, Rita Ruduša, Guntis Keisels, Ināra Egle, Anda Burve – Rozīte

 Vai redakcijas vadība vispār nepiekrīt izmaksu samazinājumam?

 Nē, tā nav taisnība. Redakcijas vadība uzskatīja, ka satura veidošanas izmaksas jāsamazina, jo Dienas finansu situācija joprojām nav stabila, taču šī samazināšana jāveic saprātīgā veidā, saglabājot Dienas redakcijas kodolu un konkurētspēju.

 Redakcijas vadība kategoriski iebilda pret septembrī piedāvāto 2010.gada budžeta plānu, kurā Dienas redakcijas personāla izmaksas bija paredzēts samazināt par 55% pret šo gadu, kurā jau veikti būtiski taupīšanas pasākumi, tajā skaitā darbinieku atlaišana un algu samazināšana. Redakcijas vadība piedāvāja saprātīgu plānu, kā izmaksas samazināt par aptuveni trešo daļu.

 Kāpēc šis blogs tika izveidots jau septembrī?

 9.oktobrī notikusī vadības aiziešana no Dienas nebija pēkšņs lēmums, jo domstarpības par laikraksta nākotni radās jau vasarā un saasinājās septembrī.

 Pirmais mēģinājums atbrīvot Nelliju notika septembra sākumā, kad viņa iestājās pret Dienas redakcijas izmaksu  samazināšanu par 55% un atteicās pati atstāt amatu vai „klusi pazust”.

Mēģinājums atkārtojās septembra vidū, kad bija jau sagatavoti dokumenti. Tieši tad arī blogs tika reģistrēts kā iespējamais komunikācijas kanāls gadījumā, ja Dienas vadība tiktu atbrīvota un paliktu bez iespējas izskaidrot situāciju lasītājiem un sabiedībai.

21 Responses to “Biežāk uzdotie jautājumi”

 1. Kad būs? Says:

  Gribētu ātrāk uzzināt, vai būs jauna alternatīva Dienai, vai nebūs? Ja skaidri zināms,ka būs, tad var pārtraukt veco abonenentu. Mnuprāt pārtraukt tad ir jēga, jo tā tu atvieglo ienākšanu jaunajam. Ja ne, drošvien būs jāabonē tālāk, jo kaut ko jau gribās lasīt, neies jau pirkt Neatkarīgo;-)

  • Cita Diena Says:

   Mūsu apņemšanās ir veidot jaunu mediju. Taču šodien mēs vēl nevaram pateikt ne, kas tieši tas būs, ne kad to varēs piedāvāt lasītājiem. Līdz šim visas mūsu pūles bija vērstas uz to, lai izglābtu Dienu; pie jaunā projekta vienkārši vēl nav strādāts. Pēc īsas pauzes ķersimies klāt!

 2. andrejs Says:

  piekriitu iepreisheejam komentaaram…

 3. klauze Says:

  paredzu, ka vienīgais variants ir elektronisks – internet medijs, bet nu baigi ātri izveidot jaunu redakciju.. hmm, nez vai tas izdosies. Lai nu izdodas.
  Lieliski, ka ir oficiāla atbilde arī par šo septembra bloga izveidošanu, es arī pie sevis jau nodomāju, ka acīmredzot laicīgi blogs izveidots, iespējams nebaltai dienai.

 4. Reinis Says:

  Es gan neesmu mediju tirgū, bet nedomāju, ka ir tik vienkārši izveidot jaunu avīzi. No vienas puses, būtu pievilcīga ideja par to, ka vecā Diena vienkārši pazūd un viņas vietu pilnībā aizņem jaunais izdevums. No otras – ir jāizanalizē, vai šādam biznesa modelim vispār Latvijā ir pietiekami nopietna nākotne. Nav vairs treknie gadi, kad biznesa plāns bija mazsvarīgs.

 5. Burkānu Edžus Says:

  Svarīgs ir jautājums par jaunā mēdija: CITA DIENA vai NEDIENAS BEZ DIENAS, finansēšanu.
  Vai pašreiz būtu iespējams saņemt no CITA DIENA kolektīva redzējumu,kāda varētu būt nākotne un kā tiks iegūts finansējums un tajā pašā laikā saglabāta mēdija neatkarība, profesionālais līmenis un objektivitāte.

  • O.M. Says:

   😉

   Ir sacīts: “Kurš maksā, tas pasūta mūziku.”

   Un vēl ir dzirdēts (arī), ka “nav nekā jauna šajā Dieva pasaulē…”

  • Cita Diena Says:

   Arī šajos laikos ir iespējams rentabls medijs, un tam ir iespējams piesaistīt finansējumu. Lūdzu, ar izpratni vērtēt to, ka mēs šobrīd nevaram neko vairāk pateikt par iespējamiem investoriem. Saprotiet, šis būs tikai pats sākums sarunām par darījumu, un nevienu darījumu neapspriež publiski tā veidošanas procesā. Kad tas būs noticis, mēs noteikti atklāsim naudas avotus. Saprotam, ka mums neviens neticēs, ja tas netiks darīts, un tādu mediju veidot nemaz nebūtu jēgas.
   Un uzreiz var pateikt, ka finansējuma avots noteikti nebūs Latvijas politbizness, šāds variants ir pilnīgi izslēgts.

 6. mb Says:

  Ir vēl viena smaga lieta – viens visbiežāk sev uzdotais jautājums, kas būs tiem Dienas darbiniekiem, kuri neaizgāja un tiem, kuri aizgāja. Tas ir – ko es ēdīšu?
  Katrs apzinās, ka darba Latvijā šodien faktiski nav nemaz, it sevišķi žurnālistikā.
  Kur cilvēkiem tagad likties?
  Ja arī kāds atradīs darbu, tad viņam būs jāstrādā tā, ka CitaiDienai laiku un spēku būs grūti rast.
  Vispār smagi un skumji. Tāds skumjš laiks.
  Man gan ir viena laba ideja, bet pašam trūkst spēka. Par to tad iedzeršu sestDienas vakarā.

 7. sssssssss Says:

  visiem tiem 11 jau sen bija laiks nahrenizeeties nafig no taas aviizes . ejiet tik , aiz jums staav talantu rinda

 8. Chris Says:

  Vai tie spēki kas bija gatavi finansēt Dienas pārpirkšanu šomēnes, nav gatavi arī tagad finansēt jaunu interneta portālu?
  Jaunai avīzei šajā gadsimtā izredžu vienkārši nav, bet interneta portālam (gan ar citu nosaukumu nevis primitīvo Cita Diena) gan būtu. Izcils piemērs būtu oriģinālā deFacto pārtapšana par Nekā personīga.

 9. aaa Says:

  Aviize bez nopietniem zurnaalistiem var pastaaveet,bet “”nopietni”” zurnaalisti bez aviizes un finanseejuma avota nee.
  Aizgaajusajos zurnaalistus gaida darbs ar slotu,jo iepriekseejaa pieredze mums raada ,ka sie aizgaajeeji ( kaa aii paliceeji ),sie taa saucamie zurnaalistikas geeniji,nav ne uz ko iipasi vairaak speejiigi ,kaa pasludinaat sevi par zurnaalistikas geenijiem.Par to liecina katastrofaalie Dienas pirksanas raadiitaaju kritumi peedeejos gados.
  Protams,ir saprotamas so geeniju runas,ka Latvijaa dziivo loti aprobezota un neizgliitota tauta kas nespeej un neprot noveerteet vinu genialitaati,bet ko gan var dariit,ja Latvijas iedziivotaaji ir tik aprobezoti………vai varbuut vaina nav Latvijas iedziivotaajos ,bet gan…………….

  • lasītājs Says:

   abonēšanas apjomi dinamikā ir kritušies un kritīsies, bet tam absolūti nav nekāda sakara ar žurnālistu darbu vai redzējumu…vnk drukāto mēdiju ēra lēnām bet droši izmirst, tapēc neskatoties uz šīm iegādes mehinācijām (kuras noteikti būtu jāatklāj lasītājiem), aizgājušjiem žurnālistiem tā ir tikai laicīga pāriešana jaunā kvalitātē!
   Vēlot veiksmi jaunajam mēdijam, iesaku pilnīgi visiem atteikties no DIENAS abonēšanas, lai vēlāk varētu atpirkt bankrotējušā laikraksta redakciju un turpināt darbu daudz sparīgāk!!!
   P.S. Oligarhi!!, jums arī visiem sametoties kopā nesanāks vairs iekļūt nākšajā Latvijas atjaunošanas komandā!

   • saprge Says:

    protams. Dienu šobrīd lasu vairāk nekā tad, kad abonēju. bet internetā.
    manuprāt, tikai loģiski, jo pāris klikšu paralēli darbam ir vieglāk nekā nolikt darbu un atvērt papīra avīzi.

 10. mb Says:

  “Protams,ir saprotamas so geeniju runas,ka Latvijaa dziivo loti aprobezota un neizgliitota tauta kas nespeej un neprot noveerteet vinu genialitaati”
  ——————————–
  Vai, lūdzu, varētu minēt kādus konkrētus piemērus? Vai arī mums jāpieņem, ka šiet rakstījis kāds kuram trāpits nevietā.

 11. Eob Says:

  Vēlu veiksmi, lai arī ko jūs izplānotu. Neesmu objektīvs vērtētājs, bet manuprāt Diena bija labākais no drukātajiem mēdijiem, diena.lv arī bija viens no labākajiem. Tagad, pēc jūsu aiziešanas gan neesmu ne Dienu pircis, ne arī diena.lv lasījis, tāpēc, nevaru komentēt par to, vai rakstu lasāmība un kvalitāte ir kritusies, vai nē. Katrā ziņā, žēl, ka talantīgajiem bija jāaiziet.

 12. I Says:

  Ļoti pietrūks, sākot ar Spriņģes un Jembergas analītiskajiem pētījumiem līdz Ernesta karikatūrām, par Dienas komentāriem nemaz nerunājot. Ļoti ceru un novēlu, lai vecās Dienas komanda neizšķīst pa daudziem citiem medijiem, bet paliek kopā, un lai veicas ar jauna medija izveidi!

 13. Martins Says:

  Vai ir nozīme tam, ka mēs kā abonamenti atsakāmies no pašreizējā 2009.gada “Diena” un “Dienas Bizness” abonamentiem?

 14. Adele Says:

  Simbolislki, to ko izdarija ar DIENU dara ar Latviju. Un isteniba, varbut ir vajadzigs shis speriens pa dibenu, lai beidzot taptu vienoti!!!

 15. Leenite Says:

  Man skiet, protams, egoistiski, ka varetu kaut ko saakt un publicet jau tagad – t.s. CITA DIENA, kaut vai soc-ekonomiskos apskatus, iekspolitikas apskatus, etc. Lai ari visiem est gribas un skaidribas par tunako naotni zhurnalistiem un vinu gimenem nav nekaadas- karavana iet uz prieksu, suni rej un Saeimas veleshanas tuvojas. Diemzheel. Tiem, kam koprojaam ir nauda, bus pietiemi bezkaunibas sapirkties reklamaas laukumus un laikus (ar vai bez Pozitivisma SIA kampanjaam un treshajam rokam).

  Zinu, ka ir gruuti,bet jums ir jaaturpina rakstit- jus lasiis un jus esat vajadzigi.
  Ne tikai man.

 16. analgiins Says:

  ir zinjas par Aivaru Ozolinju un Askoldu Rodinu? tas arii laikam ir viens no FAQ.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: