Šķēle atnāk, Segliņš aiziet

Oktobris 12, 2009

TP vecbiedrs un dibinātājs, trīskāršais ekspremjers Andris Šķēle pirmdienas pēcpusdienā pēc Tautas partijas (TP) valdes sēdes apliecināja, ka ir gatavs atgriezties politikā, kļūt par partijas priekšsēdētāju un, “ja nepieciešams”, uzņemties ari premjera amatu, ziņo CitaDiena no notikuma vietas.

“Katram TP biedram jārēķinās kļūt par politiķi. Es esmu gatavs kļūt arī par premjeru,” sev raksturīgajā pārliecinošajā manierē teica Šķēle. “Ir pagājuši 7 gadi, kopš es atstāju aktīvo politiku. Šis lēmums bija rūpīgi apsvērts, šis nav vieglākais lēmums, kas jāpieņem.” Lielu lomu esot spēlējuši reģionālo nodaļu daudzkārtējie lūgumi atgriezties.

Līdz ar TP valdes lēmumu nominēt Šķēli priekšsēdētāja amatam 21.novembrī gaidāmajā partijas kongresā par atkāpšanos paziņoja pašreizējais partijas vadītājs Mareks Segliņš, kuru ievēlēja pērn (TP vadību pārvēl pēc diviem nostrādātiem gadiem).

Pēc Segliņa vārdiem, tas nav negaidīts lēmums. “Šis nav juristu laiks, šis ir tautsaimnieku, ekonomistu un finansistu laiks,” teica Segliņš.

Premjers Valdis Dombrovskis izteica pieļāvumu, ka Šķēles atnākšana atstās iespaidu uz partiju sadarbību pašreizējā koalīcijā.

Tas arī šobrīd viss. Vakarā notikušo komentēs Anita Brauna.

17 Responses to “Šķēle atnāk, Segliņš aiziet”

 1. mb Says:

  ““Šis nav juristu laiks, šis ir tautsaimnieku, ekonomistu un finansistu laiks,” teica Segliņš.”
  ——————————
  Šķēle nav ne tautsaimnieks, ekonomists vai finansists. To Segliņš arī nav sapratis.

  • Raimunds Says:

   Shkeele ir bleedis ar specializaaciju tautsaimnieciibas, ekonomikas un finanshu nozarees. Laiks vinjam ljoti izdeviigs, iipashumu cenas diez vai zemaak kritiisies. To Seglinsh saprot.

 2. Jānis Says:

  Šķiet, ka Šķēle dzīvo ilūziju pasaulē. Viņa atgriešanās un tam sekojošā valdības nomaiņa, dažādas TP politiskās un ekonomiskās manipulācijas ne pa jokam sašūpotu visnotaļ nosvērtos latviešus.

  • Sapnis Says:

   Šķēle, atšķirībā no daudziem zin, ka pret to laiku, kad viņi atkal uzvarēs (?) vēlēšanās, sāksies izaugsme un atkal daudziem pensionāriem viņš kļūs par paipuisīti, kas izglāba valsti

 3. mb Says:

  Ja skatās kopsakarības, tad tas viss izskatās ļoti precīzi aprēķināts – Diena apklusināta, rezonanse nomākta ar vēl satricinošāku paziņojumu par Šķēles (at)nākšanu.
  Abi procesi bija gaidāmi, bet notikumu hronoloģija liek domāt, ka tas ir saskaņots un pakārtots viens otram.

 4. Sestdienis Says:

  Ne īsti par tēmu, bet man kaut kā dikti patīk veids, kā Cita Diena raksta par aktuālajiem notikumiem – nevis atsvešināti, “profesionāli” “ražo” ziņas, bet gan sarunājas ar lasītājiem tā, ka skaidrs, ka aiz katra raksta “stāv” dzīvs cilvēks. Neparasti, bet tiešām forši.

  Par Šķēli un TP – tas bija puslīdz gaidāms. Latvijas vēstures grāmatā “Dižķibeles” posmu pamazām nomaina “Oligarhu atgriešanās”… lai gan vispār šie jau visu laiku tepat vien bija.

 5. Sazverestiba Says:

  Vai aiz Dienas pircējiem stāv Šķēle vai tikai tā šķiet, ka viņu interesē nopirkt lēti Parex un Dienu.Un sakritība ar pastkastīšu firmu Londonā tikai to apstiprina?

 6. Ieva Says:

  Segliņam jebkurā gadījumā bija laiks iet, jo ar tik smagu verbālo caureju var labākajā gadījumā (bet vai vajag?) rakstīt komentārus portālos, taču Šķēle…Nu jā, daudzām dāmām šis patīk un dāmas postpadomju telpā ir svarīgas, īpaši tās, kas neatcerēsies, ka šis nolaidis ne vienu vien uzņēmumu. No otras puses klausoties, kā mana mamma, kas reiz slavēja Šķēli, tagad slavē Lembergu, kas esot tik skaistu pilsētu uztaisījis. Laikam jau nekas nemainīsies, kamēr cilvēki (vismaz tie, kas grib), paši vēl arvien tiks pasūtīti pat tad, ja viņi vēlas vienkārši ierosināt ko sakarīgu, nemērķējot uz sili.

 7. Sestdienim Says:

  Piedošanu, bet veids, kādā šobrīd jāstrādā Citas Dienas žurnālistiem normālam cilvēkam nevar izraisīt patiku. Nekā forša, kā jūs rakstāt, te nav. Drīzāk baisi.

  • Sestdienis Says:

   Tas ir vienīgais veids, kā viņi šodien spēj saglabāt kontaktu ar lasītājiem. Nevar taču gaidīt, ka žurnālisti pāris dienu pēc iepriekšējā darba zaudēšanas tiks pie tādiem resursiem, kas ļautu drukāt jaunu laikrakstu vai kaut vai vadīt apjomīgu interneta portālu. Dienas bijusī komanda dara, ko spēj, un par to man prieks. Nešaubos, ka šis ir tikai pagaidu risinājums un ka Citu Dienu sagaida lieliska nākotne.

  • gio Says:

   Nav ne baisi, nekā. Rudušas reportāža no Londonas – vispār klase!

   Un, runājot par Mākoņtēva kārtējo parādīšanos tautai, man domāt, ka vienmēr vajadzētu atgādināt, kas šajos “septiņos gados ārpus politikas(Tibetā?)” tika arī kūrēta jūrmalgeita un Kempmeijera afēra. Tā kā ne cik tālu jau lielais darītājs malā pagājis nebija. Tikai metodes – bez asiņainā pundura PR slīpējuma.

 8. janis Says:

  Es domaju, ka tiem kas aizgaja no Dienas, varbuut vajadzeeja to darit mazaak emocionali. Ne vienmer ir jadara tas ko ienaidnieks grib lai tu dariitu. Tik pat labi vareja iet prom pa vienam un taisit “breaking news” katru dienu. Vai ari graut no iekspuses un visadi “saboteet”, lai jaunie ipasnieki traki paliek. Protams, tas prasa baigos nervus….

  Tas par to Skeles atnaksanu ir nozeelojami un reizee ari smiegligi……. Tacu no nedaudz filozofiskaaka viedokla skatoties, saak lities, ka varbuut latviesi savu valsti nemaz nav pelniijusi. Tiesi taapat kaa nebija pelnijusi normalu avizi.

 9. elzza Says:

  Man domāt, TP vajadzētu ņemt vērā, ka nosacītais “pingvīnu miers” ir pateicoties t.s. uzticības kredītam pašreizējai valdībai. Ja nāks lielais Andris, tautai nemaz nenāksies pašķirstīt vēstures mapītes, atsvaidzināt atmiņā nesenos faktus, lai zinātu, kā rīkoties. Pietika jau ar kalvīšmūli, lai nervi streikotu

 10. Berta Says:

  Par Šķēli. Nekad neesmu viņu uzskatījusi par gudru, nekad. Bet par smalku un cinisku nelieti gan.

 11. nu Says:

  vēl jau ir iespēja “sakārtot” TP un patiesi vinnēt velēšanas. Par 10 giljotinētiem tauta piedos visu.

 12. ululiņš Says:

  Sakārtot TP? Rainis jau sakārtoja: “Pirmais krauklis: Krā!” U.t.t.

 13. Cipars Says:

  Interesanti palasīties ..


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: