Šķēle nāk. Ceturto reizi

Oktobris 12, 2009

Tā ir.  Šķēle atgriežas (via@BNS) Esot gatavs gan partiju vadīt, gan premjers būt.

Te pāris viedokļu no partijas, viens bijušais draugs – tagad konkurents, ceram, ka līdz vakaram varēsim piedāvāt arī kāda ex-Dienas komentētāja skatu un vēl ko.

Muižniece: Šķēle  būs premjera kandidāts

(viņa bija uzņēmusies Šķēli aicināt atgriezties)

No TP frakcijas vadītājas Vinetas Muižnieces teiktā ir skaidrs, ka Šķēle būs partijas premjera kandidāts, tātad arī saraksta līderis un partijas priekšsēdētājs.

“Valde ir aicinājusi Andri Šķēli būt sēdē un izvērtēt partijas biedru daudzskaitlīgo ierosinājumu par viņa atgriešanos politikā.  Daudzas no reģionālām nodaļām ir griezušās pie valdes un priekšsēdētāja biedru ierosinājumu aktivizēt partijas darbu, uzskatot, ka labākais vadītājs tik grūtā situācijā valstī ir Šķēle. Mēs viņu uzskatām par labāko krīzes menedžeri.

Otrais jautājums ir par partijas vadības pārvēlēšanu, ko mēs ievēlam uz diviem gadiem un ir jābūt svarīgam iemeslam, lai šo kārtību mainītu un lemtu par vadības maiņu.  Mēs ievēlējām pagājušajā gadā, bet redzam, ka mūsu biedru un nodaļu aktivitāte šajā virzienā ir ļoti liela. Manuprāt, tas ir tas, ko vēlas mūsu biedru vairākums, un mēs valdē lemsim, vai šo jautājumu virzīt novembra beigās paredzētajā kongresā.  Vairākums nodaļu – Aizkraukle bija pirmā, bet ir arī ierosme no Cēsīm, Liepājas, Ludzas, Preiļiem, Rēzeknes – tieši to vēlas.

Partijā par Šķēles kungu nav polarizējoša viedokļa.

Viņš pats [par atgriešanos] nav teicis nē un tas ir ļoti daudz.”

Kučinskis: pārējās iespējamās izvēles partijā ir nepārliecinošas

Bijušais TP frakcijas vadītājs Māris Kučinskis

“Vispārējais noskaņojums nodaļās ir patiešām atbalstošs, pat vairāk. Tā kā Šķēle vasarā pieļāvuma formā to ir pateicis, tad noskaņojums nodaļās ir atbalsts šim variantam. Citu variantu neviens īsti nespēj pateikt. Drīzāk būtu problēmas un jāpaskaidro, kāpēc tas tā nenotiek.

Jau aizejot no frakcijas vadītāja amata sacīju, ka, ja partijas biedri vēlas redzēt agresīvāku stilu, kāds tas bija Šķēles laikā, es īsti neredzu, kāds cits variants varētu būt.  TP kodols iestājās partijā pirms desmit gadiem, kad bija pieredzēta Šķēles premjera darbība un pēc ilgiem laikiem lietas valstī sāka notikt.  Šis kodols jau arī ir saglabājies, tā kā vēlme nav pārsteidzoša.

Kāpēc viņam atgriezties? Ir grūts laiks gan partijā, gan ekonomikā. Runāt par ekonomikas vajadzībām, neatrodoties lēmējos, nozīmē, ka tās nevar ietekmēt.
Visi citi [līdera] varianti ir nepārliecinoši. Bet šis ir nenoliedzams risks.”

Opozicionārs  Štokenbergs: vēl dziļākas krīzes premjers

Aigars Štokenbergs, bijušais TP biedrs un A.Kalvīša padomdevējs, tagad SCP

Šovakar Tautas partija legalizēs faktiskā priekšsēdētāja kļūšanu par juridisko priekšsēdētāju. Segliņam sagatavos kādu amatu kādā padomē (vai nu mazums to privatizēts pārtikas nozarē, piemēram), vai kontraktu viņa advokāta birojam.
Šī ziņa ļauj nodzēst visas mieles par faktiskā priekšsēdētāja pēdējā laika neveiksmēm, piemēram, kādas bankas pārņemšanā, kuru nomināli vadīja vēl kāds cits bijušais priekšsēdētājs Slakteris.
Kādiem 5 partijas ierindas biedriem šis manevrs paver iespēju sēdēt Saeimā arī pēc gada. Tajā gan nebūs paša galvenā ierindas biedra, kurš no Saeimas garlaicības mākts aizgāja jau pirms vairākiem gadiem.
Likmes nākamajās vēlēšanās ir augstas un šajā scenārijā lieliski iederas publiskā spēle par to, kurš no trijiem partiju īpašniekiem būs premjers.
Oranžā trauksme būs balstīta uz jau zināmā izteikuma: “Es jau brīdināju, ka vajag devalvēt latu.” Ik pa brīdim sabojājot valsts tēlu, šādu iznākumu iespējams panākt nepilna gada laikā. Tad atliks vien teikt – “Es jau teicu”. Un aicināt balsot par tā brīža nu jau vēl dziļākas krīzes premjeru.
(pielaboju Štokenberga raksturojumu – nebija domāts Šķēles draugs, bet kā kādreizējais TP draugs un biedrs, ātrumā pirms citas tikšanās neprecīzi noraksturoju, atvainojos, Sanita J.)

26 Responses to “Šķēle nāk. Ceturto reizi”

 1. Osic Po Says:

  Ja viņš kļūs par premjeru, es arī iešu pirmo reizi piketēt vai arī paņemšu mazu koferīti un došos prom ar pirmo reisu, ko varēšu apmaksāt!

  • Dainis Says:

   Nevajag nekur doties prom, vajag cīnīties. Tā taču ir mūsu pašu mazā, bet tik ļoti skaistā Latvija. Ir taču vērts par to pacīnīties, vai ne?

 2. alias Says:

  Diena pārpirkta, Šķēle atgriežas, Dienas jaunie īpašnieki saistīti ar Gernsijas salu, kas Šķēlem arī ļoti patīk. Sakritības?

 3. juris Says:

  Visnepieņemākais ir TP vadības (MUižniece, Seglinš, tagad pēkšni arī Krauklis) un arī Šķēles un viņa sievas neiedomājamā nicība un sevis acīmredzamā turēšana pāri pār visu Latviju un tās cilvēkiem. Visa valoda ir tāda, ka skaidrs- jums, bauriem, to nesaprast.
  Nu mūsu visu acu priekšā, tik ar Dombrovski un JL noslaucīts dibens, un viņi tiks izmesti ārā no visurienes, moris savu padarījis, var iet! ZZS, un LPP nobalsos, arī SC pievienosies, Šķēle būs premjers jau uz jaunā budžeta sastādīšanu. Un tas, protams, tiks sastādīts vai pat vienkārši nodots, tāds pat, kā to būs salicis JL.
  Ak vai, nabaga mūsu zeme. Un arī Diena ir Šķēles, un Kalvītis ir Putina draugs. Kāda valdība, kas vispār jūs tādi esat? Ja nu vienīgi lielākie kretīni, jo mēs jūs par tādiem patiasījisim.

 4. Gita Says:

  Ko reāli varētu darīt ar partijām, politiku, žurnālistiku tiešā veidā nesaistītie-kā es, lai vismaz censtos neļaut aiziet mūsu valstiņai pa burbuli visos aspektos. T.i., izņemot nodokļu maksāsanu, ko joprojām daru.

 5. Burkānu Edžus Says:

  Nāks,nenāks.
  Kas vispār ir Šķēle?Vai izņemot žurnālistu izmeklēšanā norādītais par Šķēles k-ga saistību ar vienu vai otru “ošforu” un citām nelikumībām ir pierādīta.Pats galvenais jautājums: Vai kāds ir gribējis kaut ko pierādīt?
  Uzskatu,ka TP nav pelnījusi pārstāvēt tautu nākamajā Saeima,taču kādi pašlaik ir varianti un iespējas.
  Šķēles k-gs iespējams ar savu skarbumu varētu “iedot iekšās” vienam, otram ierēdnim un līdz bezgalībai “izlaidušos” politiķu ordai.
  Ar nosacījumu,ka TP ir kādi 60 % nākamajā Saeimā.
  Zagt jau nav ko, “prihvatizēt” vēl šo to varētu,bet šajā gadījumā tikai par skaidru naudu un to pašu jāmaksā zeltā vai normālā valūtā.

 6. ululiņš Says:

  Es sen atpakaļ jau rakstīju, ka tad kad JL būs izdarījis melno darbu, atjās Šķēle baltā zirgā un piesavināsies visu. Viņam bija vajadzīgs savs rupors. Tagad ir. Drīz sāksies Šķēles slavināšana. Viss saliekas kopā kā puzlis.

 7. Oliniete Says:

  Pirmais, ko Šķēle izdarīs – liks devalvēt latu. Tāpēc jau nāk.

 8. Burkānu Edžus Says:

  Ja tiks realizēti visi plānotie un “neplānotie” taupības un nodokļu iekasēšanas pasākumi,mums to LVL jebkurā gadījumā nebūs.

 9. ululiņš Says:

  to oliniete – cik saprotu,lai Šķēle vareētu devalvēt latu, viņam vispirms jānogāž Rimševičš. Ja viņa krēsls sāks šūpoties, tad…

  • Berta Says:

   Bet TP jau labu laiku šūpo Rimšēviča krēslu. Un, kāpēc tas tiek darīts, nevienam nav noslēpums. Paskatieties LNT ziņas, – tur to vislabāk var redzēt.

 10. mb Says:

  Šajā vietā der mazliet rūpīgāk atcerēties dažus faktus – vispirms par iepriekšējām vēlēšanām. Apmēram nepilnu gadu pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām TP reitings bija kritiski zems, tur bija atklātā konfrontācija valdībā, kad TP neslēptā veidā čakarēja savus toreizējos koalīcijas partnerus no JL, tad nāca galēji ciniskā Jūrmalgeita, kurā Šķēles loma bija nepārptotama, lai ko viņš tur stāstītu par krievu valodas smalkajām niansēm. Kopumā tauta pamatoti neuzticējās TP. Tad nāca bēdīgi slavenā “pozītīvisma” kampaņa, kas bija klasiski masīvs politehnoloģisks smadzeņu masēšanas piemērs savienots ar šantāžu. Nešaubos, ka daudzi toreizējie TP slavinātāji bija spiesti domāt par savām nozarēm gadījumā, ja atteiktu toreizējā premjera partijai. Kas notiek nelojojalitātes gadījumā to spilgti pierādīja neTP pašvaldību likteņi. Ironiski, ka Leiškalns faktiski bija vienīgais TP biedrs, kurš pats nepiedalījās šajā kampaņā un publiski KNL ēterā to atzina par morāli nepieņemamu. Jebkurā gadījumā TP tika pie pietiekami daudz vietām Saeimā, lai Kalvītis varētu turpināt to ko bija iesācis. Liepnieks toreiz atzina faktu, ka Šķēle nekad un nekur nebija aizgājis no aktīvās politikas. Tieši šajā brīdī viņš to visiem skaidri un gaiši norādīja pēc vēlēšanām ierodoties pie Kalvīša un parādot, kurš te visu noteiks. Tātad – Šķēle bija un ir atbildīgs par notikumiem Latvijā, tai skaitā par katastrofālajām kļūdām, lai arī ko viņš stāstītu par sevi, ka “malā stāvošu privātpersonu”.
  Tāpat tā ir mītloģija, ka Šķēle bija labākais premjers tajā laikā. Tas ir polittehnologu betonēts mīts, kurš neiztur kritiku. Jā, Šķēla tajā brīdī ar diktatora cienīgām metodēm saveda kārtībā budžeta. Tas tad arī bija īstermiņa panākums. Tālākais ilgtermiņā izrādījās katostrofa Latvijai – politiskā sistēmā nekas netika uzlabots tā, lai valdības būtu stabilākas un efektīvākas. Tās nāca un krita. Ne medicīnas, ne izglītības ne citas svarīgas nozares pat treknajos gados neuzrādīja pat ar kaimiņiem salīdzināmas kvalitātes – Latvijā kā bija viena no augstākajām mirstībām tā bija, kā bija vieni no sliktājiem rādītājiem izglītība tā bija. Toties valsts bija līdere tādos bēdīgi slavenos rādītājos kā inflācija, tekošā konta deficīts, korupcija utt. Tāpat finanšu uzraudzības sistēma faktiski izrādījās katastrofāli bezpalīdzīga, kā tās spilgti pierādījās Parex gadījumā.
  Te ir jāsaprot, ka šīs un citas sekas, ir premjera Šķēles un viņa kontrolēto politisko spēku ilgtermiņa kļūdas.
  Der vēlreiz padomāt pirms atkārto, ka Šķēle kādreiz bija veiksmīgs premjers. Tādus apgalvojumus pārbauda laiks un viņa gadījumā laiks liecina par pavisam kaut ko citu.
  Latvijas sabiedrībai sen to vajadzēja daudz skaudrāk saprast. Tomēr to ir grūti izdarīt, kad žurnālistika tiek metodiski iedzīta zemē – tā tas bija ar LTV ZD, tagad ar Dienu un vēl daudzos citos mazāk redzamos gadījumos.

 11. eliks Says:

  http://emuars.lv/2009/10/12/vai-latvijai-vajag-andri-skeli/ Vai Latvijai vajag Andri Šķēli?

  Bet es domāju, ka šim nav izredžu, jo Šlesers ar Ušakovu būs jau visiem izskalojuši smadzenes!

 12. alias Says:

  Cik Latvijā ir pensionāru, kam ir tiesības balsot? Jau tagad varat ieskaitīt visas šīs balsis par labu Šķēlem, Šleseram, Ušakovam. Un šo balsu būs daudz vairāk kā visu pārējo kopā ņemtu. Un Šķēle to lieliski zina. Tāpēc arī atgriežas. Vidējam Latvijas pensionāram pietiks, ka Škēle autoritatīvi paziņos, ka viņš vienreiz jau valsti no krīzes izveda un izvedīs vēlreiz un pensionāri pie urnām rindās stāvēs un vēl Šķēlem krustiņus klāt pievilks.

  • beast Says:

   nebūtu tik pārliecināts, ņemot vērā tos 600K kas ieradās nobalsot pret grozījumiem drošības likumos. Manuprāt tautas partija ir neatgriezeniski sasmirdējusi. Cerēsim, ka ļaudis līdz nākamgadam attapsies arī no šlesera hipnozes.

  • Anda Says:

   Diemžēl jāpiekrīt. Lielai daļai pensionāru TV faktiski ir vienīgais informācijas avots. Nu, un ko gan mēs redzam, piemēram, LNT? Oranžo viedokli. Arī LTV Ziņu dienests Gailīša vadībā un Elksnes izpildījumā /ar Zariņa, Ķenavas, Dūža un tamlīdzīgu fruktu piepalīdzēšanu/ izteikti stūrē Kalvīša koalīcijas virzienā – paskatieties, kuri ir tie, kam piešķir ētera laiku! Kalvīša sabiedrotie – nospiedošā vairākumā. Kā gan nesamulst vecam cilvēkam? Internets taču reti kuram pieejams. Bet tā kā tieši vecie cilvēki ir tie apzinīgākie balsotāji, tad viņu viedoklis arī atspoguļojas Saeimas sastāvā. Un tagad atkal – pensijas taču samazināja Dombrovskis ar Repši. Maz kurš padomā, kas pie tādas samazināšanas ir īstais vainīgais – ne jau nu JL. Ko darīt mums katram? Domāju, ka jācenšas “apgaismot” vismaz savi gados vecie radinieki, kaimiņi, darba kolēģi. Katra Šķēlem atņemta balss ir ieguldījums Latvijas nākotnē. Ja tāda vispār vēl iespējama…

   • Ilze Says:

    hmmm… vai tad Elksne nav ok? Man jau patīk, es gan, protams, nekādu virtuvi nepārzinu

  • elzza Says:

   TP un LPP partiju panākumi iepriekšējās vēlēšanās tomēr saistāmi ar alternatīvu neesamību. Man no Repšes, piedodiet, nelabi metās vairāk kā no Kalvīša. Ja JL to nesaprot, paši vainīgi. Bet tagad vismaz ir, lai arī kāda, tomēr izvēle: konsolidētie. Ja kāds var būt pilnīgi drošs par sevi, tad tie ir ZZS- mūžīgie hameleoni.

 13. Ilze Says:

  Nu nevajag jau uzskatīt, ka, pienākot pensijas vecumam, cilvēks uzreiz kļūst par idiotu. Nežēlīga, nepamatota diskriminācija. Man tieši jauni un svaigi 20-30gv. cilvji pazīstami, kas balso par Ušakovu “protesta balsojumam”, par Šleseru “jo viņš mani uzrunāja”, par Šķēli “jo man viņš tomēr patīk”.

  • alias Says:

   Nekādas diskriminācijas te nav. Tie ir vērojumi pēc iepriekšējām vēlēšanām. Kurš kā ar buldozeru nobrauc ar reklāmas kampaņu, to arī pensionāri sabalso. Tā ir bijis pēdējās divās vēlēšanās un tā būs nākamajās. Diemžēl. Zombēšana bijušajam padomju cilvēkam darbojas uz urrāā. Cilvēkiem, kas nav dzīvojuši PSRS to ir grūti saprast. Šie cilvēki no bērnības ir audzināti akli pakļauties fiziskam vai emocionālam pārspēkam. Un tā viņi ir audzinājuši arī savus bērnus. Tāpēc arī TP, LPP/LC un tamlīdzīgas partijas Latvijā vēl joprojām rullē un rullēs pāri visam savās interesēs. Vēl vismaz pāris paaudzes.

 14. Andis Says:

  Neticu, ka Cēsu nodaļa ir izteikusi vēlmi redzēt Šķēli. Cēsnieki drīzāk atdalītos vispār no Tautas partijas. Tātad, ir tikai viena – Aizkraukles nodaļa, kas izteikusi vēlmi. Pārējās ir piemelotas

 15. Amely Says:

  Vienkārši skumji, kas notiek Latvijā pēdējā laikā. Skumji… Skatos pēdējā laikā ziņu raidījumus un man bezcerībā nolaižas rokas. Kā mēs varējām nonākt tik tālu, ka pat uz aci redzams – cilvēki, kuri klaji melo, sēž mūsu varas augšējos ešalonos un smīkņā.

  Es apsveicu Dienas redaktorus un žurnālistus ar lēmumu aiziet no šādā veidā (ne)pārvaldīta medija un novēlu veiksmi un izdošanos. Man patiešām žēl, ka tikai nedēļu atpakaļ pagarināju Dienas abonementu. Nezinu, kas vēl tur būs lasāms…

 16. frukc Says:

  ja šķēle/tp atkal tiks pie vadības, es emigrēšu, latvija tad nav pelnījusi pastāvēt.

 17. Oliniete Says:

  Dienā skaista Šķēles bilde. Tiešām pacentušies. Kā teikts vienā komentā “Skatoties, kā Dienā ir pasniegtas un noformētas ziņas par TP un Šķēli, pilnīgi nepārprotams kļūst tas “investors”, kas skatās pār plecu Roulandam!”

 18. vinnijs Says:

  Izskatās, ka iepriekšējās barikādes tāds sīkums vien bija. Īstās lietas sāksies tikai tagad – pirms 2010.gada vēlēšanām!
  Laikam jau nākamā gada budžetu pieņems cita valdība.

  • Berta Says:

   Mums visiem tagad vajadzētu ļoti strauji mobilizēties, jo tuvojas budžeta pieņemšanas laiks. Ir jāatbalsta šī valdība ar visiem iespējamiem paņēmieniem!
   Manuprāt, vakar vakarā V.Kraukļa teiktais, ka TP atbalstīs budžetu, ir VISLIELĀKIE MELI, – lai trieciens nāktu negaidīts. TP negatavojas atbalstīt budžetu, jo Šķēlem “svilst pakaļa”, un nav vairs ne citas iespējas, ne laika gāzt valdību.
   Tāpēc ir jārīkojas strauji pret TP manipulācijām, kuras nāks kā sniegs uz galvas.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: